Cílem meditačních technik je proměna ducha

Myslím, že není potřeba způsoby meditace opatřovat nálepkou různých náboženských příslušností.

Každý z nás má dostatečné schopnosti se meditaci naučit a pochopit, jelikož v každém z nás sídlí duch.

Náš duch sídlí ve fyzickém těle.  Je to chrám našeho bytí a zdraví. Tak, jak zacházíme se svým fyzickým tělem se odráží na našem duchu. Zároveň náš duch formuje naše fyzické tělo. Vše je propojeno v jeden celek.

Pokud máme nějaké osobní, rodinné, nebo pracovní problémy můžeme na sobě pozorovat přímo ve formě různých fyzických projevů. Například bolestí zad, žaludku, hlavy a také nespavosti.

Na úrovni psychické to také není nic moc. Zmocňuje se nás hněv, žárlivost, závist a vztek. Náš duch je tedy v nepohodě.

Co s tím?

Změna v nás! Uvědomění! Chtění! Ano, ale ptáme se sami sebe, jak na to? Bohužel jen přání nestačí. Ale toto uvědomění nás posouvá na další cestu. Již první krůčkem začíná naše cesta. Tak jako, když jsme se učili chodit.

Hledáme řešení

Meditace se nám nabízí, jako vhodné řešení. Ale jakou v té velké nabídce vybrat? Která bude pro mě ta správná?

Možná by bylo dobré si předem odpovědět na několik zásadních otázek. Co mě má meditace dát, co bychom chtěli vyřešit, jaký to má všechno smysl. Nebo hledám hlubší filozofické naplnění a odpovědi na otázky života atd.

Druhy meditací

Na celé naší planetě je nespočet druhů meditačních technik, jak vybrat tu pravou? To je náročná otázka.

Budhistické meditace, Hinduistické meditace, Taoistické meditace, Sufijské meditace, Meditace všímavosti (Mindfulness), Léčebné vizuální meditace, Transcendentální meditace…..

Ráda bych se, ale zmínila, že všechny tyto meditační techniky začínají zklidnění mysli, soustředění se na vlastní dech, posouvají vaše vnitřní cítění k jemnosti, citlivosti a k celkovému uvolnění vašeho napětí. Nabízím popis dvou druhů meditačních technik, které jsou jedny z nejvyužívanějších v dnešním západním světě.

Meditace všímavosti vás naučí vnímat své tělo, emoce a pocity které ve vás vznikají, přijetí a uvědomění si přítomného okamžiku. Tímto plným uvědoměním si svého fyzického těla i ducha naučíte, jak se sebou pracovat. Naslouchat svému tělu, a tak mu nabídnout, co je pro vaše tělo to nejdůležitější.

Léčebná vizuální meditace vás posouvá ještě o krok dále, je to meditace, jak již je poznat z názvu zaměřená na zdravotní problémy. Zde se také zaměřujete na své tělo, dech, pocity, ale zároveň, mentální technikou vizualizace řešení vašeho zdravotního stavu, dosahujete velkých výsledků. Tato meditace vám může pomáhat i preventivně. Ráda bych se zde zmínila, že tato technika je výborná i ke snížení hmotnosti.

Veškerá rozhodnutí, které chcete zvládat s úspěchem je dobré začít na úrovni mentální. Potom máme vnitřní sílu plně aktivovanou a nejedná se pouze o verbální rozhodnutí.

To je tajemství vnitřní síly.