Hubnutí a dietetika

s Martinou Li

Správné a kvalitní stravování je, dle čínské medicíny klíčem ke zdraví. Vyvážená strava podporuje v organismu správný chod energie a tím posiluje zdraví a rovnováhu všech orgánů, které zodpovídají za obezitu, nadváhu a ukládání tuků v těle. Nebo naopak i vyhublost, nechutenství a ztráty chuti k jidlu. Tato nevyváženost se nám projeví na fyzické i psychické úrovni.

Vyvážená strava léčí

Dlouhodobý efekt

nikoli zajídání a jojo efekt

Zajídání se dobrůtkami není řešení žádného problému. Je to uzavřený okruh. Čínská medicína považuje stravu za samotný lék.

Vyvážená strava léčí, podporuje hubnutí, a tak nevzniká jojo efekt, jako u jiných rychle zvolených diet, kde efekt je vidět již po týdnu, ale není vhodný pro lidský organismus a neřeší dlouhodobý efekt.

Čínská dietetika

Stravování dle elementů

Čínská dietetika má velice dobře propracované stravování, dle pěti elementů, které ovlivňují zdraví a harmonii v našem těle.

Každý lidský organismus potřebuje něco jiného, každý jsme jedinečný, nelze zde uplatňovat na každého to samé.   

Chuť jídla je pro každého jednotlivce důležitým léčebným faktorem. Někdo z nás tzv. ujíždí na sladkém, někdo raději slané, kyselé atd.

Způsob úpravy potravin

Stravování dle ročního období

Čínská dietetika řeší stravování, dle ročního období. Např. v zimě se nedoporučuje jíst, to co v létě. Důležitý je zde způsob úpravy potravin.

Někdo potřebuje jídlo chladnější, někdo více teplé i horké. Charakteristika potravin, zpracování, ochucení a úprava jídelníčku, dle ročního období napomáhá ke správnému vyváženému stravování, tím léčí a podporuje hubnutí.

Hubnutí

s Martinou Li

Dietetika se sestavuje individuálně pro každého klienta na základě vstupní prohlídky a pohovoru. Nejedná se o žádnou striktní dietu, ale o doporučené stravování a sestavení jídelníčku na míru, dle zdravotního problému jednotlivce, formou dotazování, kde se hledá hlavní kořen nadváhy. Je sestaven plán na hubnutí, jídelníček, cvičení, mentální podpora. Účinek plánu může být posílen bylinnou terapií a harmonizováním akupunkturních bodů. Toto vše je po dohodě s klientem.

 

 

 

Máte nějaké dotazy či máte zájem o osobní přístup a domluvit si schůzku? Neváhejte mě kontaktovat pomocí emailové adresy cinskamedli@gmail.com
či telefonu na telefonním čísle:
+420 602 557 008

Po předchozí telefonické domluvě k zastižení na adrese Drtinova, Praha 5 - Smíchov
Pro platbu bankovním převodem použijte číslo účtu: 4321401073/0800

Můžete mě také sledovat na mém Instagramu.