Tradiční čínská medicína

s Martinou Li

Tradiční čínská medicína je celostní medicínský celek, který se dlouhá staletí řídí harmonií přírody a člověka. Má nejdelší tradici na světě a v dnešní době je jedním z nejúčinnějších systémů. Umí spolupracovat s medicínou západní a je uznávaná po celém světě. Hledá prvotní příčinu, tzn. Kořen nemoci, který léčí.

Podle tradiční čínské medicíny je až 90 % nemocí způsobené psychikou

Dnešní doba, která je plná stresu, nervozity a přepracovanosti, nás může oslabovat fyzicky I psychicky. Naše tělesná schránka kopíruje schránku psychickou. Z toho důvodu je třeba se na chvíli zastavit a zamyslet se, co pro sebe můžeme udělat, abychom tyto problémy, plynoucí ze způsobu našeho života, mohli eliminovat a předcházet jim. Čínská medicína léčí problémy co nejkvalitnější, přírodní cestou a jejím cílem je uvést náš systém do tzv. Harmonie. Pracuje s několika pilíři, na kterých staví svůj preventivní a léčebný systém.

Tradiční čínská medicína není léčebnou cestou nejkratší, ale bezesporu nejstrmější a dlouhodobě nejúčinnější. Doba léčby je individuální u každého pacienta.

Léčebné metody tradiční čínské medicíny

Akupunktura

Harmonizace energie

Ovlivňování a harmonizování akupunkturních drah (meridiánů) pomocí jehliček harmonizuje body na těle.

Energie tak může volně proudit a tím srovnat nerovnováhu organismu, která vzniká právě při onemocnění. 

Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této energie a odstraňovat ji.

Bylinná léčba

přírodou ke zdraví

Na základě tzv. Obrazu pacienta se stanoví vhodná bylinná terapie.

Bylinky jsou již připravené jako bylinné směsi, nebo se nechávají odborně namíchat.

Bylinná léčba je certifikovaná a pravidelně testována. Státním zdravotním ústavem na těžké kovy, plísně, kvasinky a pesticidy.

Bylinky používané při léčbě pochází od TCM Bohemia a MUDr. Hoffmanna.   

Masáže

Tuina, baňkování, moxa, gua sha

Masážní techniky, které regulují tok energie v těle, oživují krevní oběh, uvolňují různé blokády v těle, bolesti zad a kloubů, přetížení svalů.   

Pomocí moxy se nahřívají akupunkturní body. Moxování pomáhá stimulovat energii a podporuje imunitní systém.

Masážní technika Gua Sha se provádí pomocí nefritové destičky s jejíž pomocí se vytváří proud energie, která příznivě ovlivňuje bolavé místo.

QiGong

Cvičení pro harmonii

Cvičení Qigong je vedle čínské dietetiky, masáže Tuina, fytoterapie a akupunktury jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny. Toto cvičení je přes 4000 let staré a uznávané v celé Číně jako lék na dlouhý život. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Pro jednoduchost a pomalost pohybů, kde se dbá na správné dýchání, je zároveň oblíbené po celém světě. My dnes žijeme v uspěchané době plné stresu a psychické nepohody. Častokrát vydáváme svoji energii na nesprávném místě a nemáme čas se zastavit a uvědomit si, co vlastně od života očekáváme, zda děláme něco pro své duševní zdraví. Psychická I fyzická stránka člověka by měla být v rovnováze, tzv. Harmonii.

Proč je dobré cvičit QiGong?
Odstraňuje stress a únavu, zlepšuje imunitu, snižuje krevní tlak, pomáhá při nespavosti, aktivuje léčebné procesy, zmírňuje alergie, zvyšuje pohyblivost kloubů, podporuje koncentraci a kreativitu, dělá radost ze života.

Dietetika a výživové
poradenství

harmonie s přírodou

Sestavuje se individuálně pro každého klienta na základě vstupní prohlídky.

Nejedná se o žádnou striktní dietu, ale o vyvážení jídelníčku

Terapie probíhají v ordinaci a každá návštěva se skládá ze vstupního vyšetření, kde je na základě rozhovoru s klientem určena diagnóza (délka 60-90 min).

Po vstupním vyšetření je navržena léčba přímo na míru klienta s jeho souhlasem.

Terapie se skládá z pohovoru dle diagnózy, se souhlasem klienta.

Jednotlivé postupy léčení se různě kombinují. Délka léčby je individuální.

 

Máte nějaké dotazy či máte zájem o osobní přístup a domluvit si schůzku? Neváhejte mě kontaktovat pomocí emailové adresy cinskamedli@gmail.com
či telefonu na telefonním čísle:
+420 602 557 008

Po předchozí telefonické domluvě k zastižení na adrese Drtinova, Praha 5 - Smíchov
Pro platbu bankovním převodem použijte číslo účtu: 4321401073/0800

Můžete mě také sledovat na mém Instagramu.